Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

Najnowsze wiadomości

Maja Kurcius, uczennica 2b klasy naszego liceum zdobyła 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, [...]

05 października 2010 roku

Osiągnięcia sportowe licealistów

[...]

04 października 2010 roku

Osiągnięcia sportowe licealistów

OSIĄGNIĘCIA W RYWALIZACJI SPORTOWEJROK SZKOLNY 2009/2010OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW III LICEUM [...]

Michał Piekarczyk, uczeń klasy III E zajął I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym.Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i laboratoryjnej. Finał obejmował zajęcia laboratoryjne, które odbyły się 8 kwietnia br. w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opiekunem Michała jest mgr Lilla Mazur


Piłkarze ręczni naszego liceum drugi raz z rzędu zdobyli mistrzostwo powiatu pszczyńskiego. Kolejny raz okazali się lepsi w finale od reprezentacji ZSO w Pawłowicach.

9 kwietnia będą reprezentowali nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który rozegrany zostanie w Chorzowie. Mamy nadzieję, że poprawią wynik z zeszłego roku, kiedy w ogólnej klasyfikacji zajęli 5. miejsce w województwie śląskim, i awansują do finału wojewódzkiego.


Osiągnięcia sportowe uczniów liceum w roku szkolnym 2009/2010

[...]

Tomasz Kołodziej, uczeń klasy I B III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie - jako jedyny z  powiatu pszczyńskiego - zakwalifikował się do finału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Finał odbędzie się 28 marca 2010 w Krakowie.


Michał Piekarczyk, uczeń klasy III E - jako jedyny z powiatu pszczyńskiego - zakwalifikował się do finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 kwietnia 2010 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Finał obejmuje zajęcia laboratoryjne.

Opiekunem Michała jest mgr Lilla Mazur.


Reprezentacja dziewcząt III LO zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.

Zawody zostały rozegrane w środę 8 lutego w hali POSiR w Pszczynie. Reprezentacja została oparta w dużej mierze na uczennicach pierwszych i drugich klas, co rokuje sukcesami w następnych latach. W całych zawodach dziewczęta przegrały tylko jeden mecz (po dogrywce) decydujący o wejściu do finału.


Uczennice III LO zakwalifikowane do etapu okręgowego ogólnopolskiej XXII Olimpiady FilozoficznejDorota Maroszek, Marysia Stalmach i Sabina Jazowy z kl. IIA naszego liceum wezmą udział w eliminacjach okręgowych XXII Olimpiady Filozoficznej. Zawody odbędą się 13 lutego w Bielsku-Białej. Na etapie szkolnym uczennice napisały eseje na wybrany temat. Dorota i Marysia rozwinęły, każda na swój sposób, odpowiedź na pytanie: „Jakie znaczenie dla rozumienia szczęścia może mieć wybór postawy wobec problemu istnienia Boga?”. Sabina zajęła się zagadnieniem „Czy warto dzisiaj bronić polityki? Uzasadnij odpowiedź wykorzystując znane Ci koncepcje filozoficzne.”

[...]

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak