Grupa uczniów III klas liceum brała udział w wydarzeniu „Okno kariery” organizowanym przez LGD „Ziemia Pszczyńska”.

Pierwszą częścią był wykład na temat sporządzania skutecznego CV, listu motywacyjnego oraz jak przygotować się i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Poruszana została także tematyka umiejętności twardych i miękkich oraz tego, jak ułożyć własną ścieżkę kariery. Wykład poprowadzili przedstawiciele firmy Randstad.

Drugą częścią był dwuetapowy konkurs: I etap – konkurs na najlepsze Curriculum Vitae i list motywacyjny na jedno z konkursowych stanowisk, II etap – symulacja rozmowy kwalifikacyjnej. Spośród nadesłanych do firmy Randstad prac, jury wybrało 9 najlepszych i ich autorów zaproszono do II etapu konkursu. Dokumenty aplikacyjne przygotowane przez Roberta Wiencka spełniały wszystkie wymogi konkursowe. Jego CV wyróżniało się na tle pozostałych dlatego znalazł się w wyróżnionej dziewiątce. Został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną przed komisją, w skład której wchodzili rekruterzy  firmy Randstad oraz zaproszeni eksperci. Zadaniem Roberta było jak najlepiej zaprezentować się przed komisją, odpowiadając na pytania rekrutera i reszty członków komisji, zadawane w oparciu o aplikowane stanowisko oraz nadesłane CV i list motywacyjny.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Robert był konkretny, rzeczowy, jego cel zawodowy był jasno sprecyzowany, jego odpowiedzi dotyczyły zadawanego pytania, jego autoprezentacja była dostosowana do sytuacji, umiał określić swoje mocne strony i to wszystko sprawiło, że został zwycięzcą II etapu. Oprócz nagrody rzeczowej w postaci bonu do sieci Media Markt na kwotę 400 zł, wartością dodaną udziału Roberta w tym wydarzeniu było to, że zmierzył się z profesjonalną rozmową kwalifikacyjną, otrzymał od rekruterów informację zwrotną dotyczącą swojego przygotowania, a to cenne przygotowanie na tym etapie życia.

Zwycięzcy mocno gratulujemy!!!

Alicja Kulpa