„Lubię oglądać w filmie taki fragment czyjegoś życia, nie znając jego początku ani końca.”
(K. Kieślowski)

9 kwietnia 2018 roku z Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się rozstrzygnięcie konkursupoświęconego twórczości Krzysztofa Kieślowskiego: „I’m so, so (Comme si comme ca) – Krzysztof Kieślowski – przeciętny geniusz”. Konkurs przygotowała nasza szkoła, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur i Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej. Adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Krzysztofie Kieślowskim jako twórcy polsko – francuskiej trylogii filmowej „Trzy kolory”, ponadto kształtowanie zainteresowań młodzieży sztuką filmową.

Ze względu na specyfikę konkursu uczestniczyli w nim pasjonaci i znawcy problematyki kina K. Kieślowskiego. Mieliśmy przyjemność gościć między innymi uczniów – członków Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia. Nagrody przyznano w następujących kategoriach: esej, fotokonkurs, film amatorski prezentujący biografię K.  Kieślowskiego oraz w konkursie wiedzy. Młodzież wykazała się szeroką znajomością problematyki „Trzech kolorów”.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Marta Kuliberda