19 września 2017 roku

Dzień Kropki w naszej szkole

W piątek 15. września w szkołach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku po raz drugi byliśmy wśród ponad 10 milionów uczniów i nauczycieli ze 169 państw, którzy wzięli w nim udział.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci i młodzieży kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, bibliotekarze, terapeuci organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i motywują do dzielenia się swoją mocną stroną.

W naszej szkole odbyło się wiele "kropkowych" lekcji na różnych przedmiotach, zarówno w klasach szkoły podstawowej, jak i gimnazjum i liceum. Część uczniów i nauczycieli założyła w ten dzień także kropkową garderobę.

Na długich przerwach można było wziąć udział w konkursach: QR Quizz, w którym zadaniem uczniów było zeskanowanie telefonem qr kodów, które znajdowały się w różnych miejscach w szkole i udzielenie odpowiedzi na kropkowe pytania oraz Mistrz Szyfrowania czyli rozszyfrowywanie zakodowanych wiadomości. Zorganizowany został również konkurs plastyczny Kropka w kropkę z kartami pracy Kwerkle.

Kolejny Dzień Kropki już za rok, Poniżej relacja fotograficzna oraz link do filmiku o Vashti - dziewczynce, której życie odmieniła... kropka.

Justyna Strzelec