Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach  historyczno – językowych zapraszamy!


WARSZTATY HISTORYCZNO – JĘZYKOWE WŁOCHY 2011!!!
WENECJA - FLORENCJA - PIZA - RZYM – WATYKAN

Zapisy przyjmuje p. Elżbieta Jasińska.
Chęć udziału w wyjeździe można zgłosić również drogą mailową: warsztaty2008@gazeta.pl

marzec/kwiecień 2011

CENA: 1.295 zł

Program ramowy:

1. dzień
Wyjazd z umówionego miejsca i o ustalonej porze.
Przejazd przez Czechy, Austrię.

2. dzień
Przyjazd do Włoch. Przyjazd do WENECJI –
przejazd tramwajem wodnym, zwiedzanie: Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Dzwonnica św. Marka, Loggetta, Wieża Zegarowa, Siedziby Prokuratorów: Stara i Nowa, Skrzydło Napoleona, Biblioteka, Ponte Rialto. Powrót do autokaru. Przejazd do hotelu turystycznego na obiadokolację i nocleg w okolicach Rimini.

3. dzień

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI zwiedzanie: Santa Croce - najsłynniejszy kościół Florencji znany z fresków i kamiennych grobowców najznamienitszych obywateli miasta, spacer od Piazza i Palazzo Pit do pięknego zabudowanego domkami mostu Ponte Vecchio, spacer do Piazza della Signoria i słynnego florenckiego Palazzo Vecchio - Ratusza.  Przejazd do PIZY - zwiedzanie historycznego centrum z katedralnym oraz sławną Torre Pendente czyli "krzywą wieżą". Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu turystycznego.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd do RZYMU zwiedzanie miasta: Koloseum - najsłynniejszy amfiteatr  świata, antyczne Forum Romanum, Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Piazza San Giovanni in Laterano. Przejazd do hotelu turystycznego w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Przejazd do RZYMU całodzienne zwiedzanie wiecznego miasta: Plac Wenecki, Panteon - jedyny antyczny budynek stojący po dziś dzień w całości, Plac i Schody Hiszpańskie. Przejście do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny Di Trevi i Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Przejazd do hotelu turystycznego w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

6. dzień
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, w której będziemy podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich, baldachim z brązu wykonany przez Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Następnie zejdziemy do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu: spacer do niesamowitego Castel Sant' Angelo, piękny widok z Ponte Sant'Angelo. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd w kierunku  Polski, przez Austrię i Czechy.

7. dzień
Powrót do kraju w godzinach wieczornych.


Cena obejmuje:
- przejazd autokarem z video, barkiem, wc, klimatyzacją;
- 4 noclegi w hotelach turystycznych lub schroniskach młodzieżowych (pokoje 2, 3, 4-osobowe);
- 4 obiadokolacje w restauracjach typu fast-food , hotelach lub schroniskach młodzieżowych;
- 4 śniadania kontynentalne w hotelach lub schroniskach młodzieżowych;
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;
- opiekę pilota.

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów na transport komunikacją miejską, a także opłat za przewodników lokalnych, i wjazdów do miast ok. 55 Euro.

Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.

 

 

 

 

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak