Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

W dniu 1 lutego na hali w Ostravie (Czechy) odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce.

Miło mi poinformować, że dwójka uczniów naszej szkoły stanęła na najwyższym stopniu podium.

Natalia Mach, uczennica klasy 2C została Halową Mistrzynią Śląska Juniorek w trójskoku (11,57 m) oraz srebrną medalistką w biegu na 200m z czasem 26,50s! (rekord życiowy)

Podwójnym Mistrzem Śląska w biegu na 60m (7,08s) oraz w biegu na 200m (22,68s) został Jacek Majewski  Uczeń klasy 1E ustanowił nie tylko nowe rekordy życiowe, ale również uplasował się na pozycji lidera w Polsce w kategorii kadetów w biegu na 200m oraz w biegu na 300m (35,82s).

W ścisłym finale w biegu na 60m juniorek młodszych wystartowała  Katarzyna Krasoń (klasa 1C), która uzyskała wynik 8,33s! Kasia wróciła z Ostravy także z nowym rekordem życiowym  w biegu na 200m!

Bardzo dobrze zaprezentował się również  absolwent naszego gimnazjum Adrian Zieleźnik, który został Mistrzem Śląska Juniorów Młodszych w biegu na 1000m.