Erasmus Plus to nowy program unijny, powstały w 2014 roku, scalający wszystkie dotychczasowe programy unijne typu Comenius, Erasmus, i inne. Pozwala on uczniom na niemal każdym etapie kształcenia korzystać z funduszy unijnych, dając szansę na uczenie się czy studiowanie za granicą.

Zanim nasi maturzyści ruszyli w szranki z maturą, w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyły się warsztaty, informujące o programie Erasmus Plus.

W trakcie spotkania, uczestnicy zapoznali się z istotą programu Erasmus Plus, jego założeniami i możliwościami. Dowiedzieli się także w praktyce, w jaki sposób i na jakich warunkach można pozyskiwać fundusze unijne na wyjazdy na uczelnię zagraniczną, w trakcie odbywanych studiów w kraju.

Warsztaty uświadomiły uczestnikom, że warto korzystać z funduszy unijnych, gdyż można nie tylko się uczyć, ale i zwiedzać inne kraje, poznawać nowe miejsca i kultury, uczyć się języków obcych. Tak więc warto zainteresować się programem Erasmus Plus.

Lucyna Nocoń-Kobiór, nauczyciel języka angielskiego