06 marca 2014 roku

Gość z Uniwersytetu w Dijon

27 lutego br. gościliśmy u nas Pana Lucáša Macka, dyrektora Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon, który spotkał się z młodzieżą naszego liceum, uczącą się języka francuskiego. W trakcie swojego wykładu przedstawił możliwości studiowania we Francji oraz szczegółową ofertę, jaką Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon kieruje do  młodzieży z Europy Centralnej. Uczniowie poznali szczegóły dotyczące nie tylko rekrutacji na studia, ale również możliwości otrzymania stypendium dla obcokrajowców.

W drugiej części swego wystąpienia, Pan Lucáš Macek przedstawił aktualną pozycję Francji w Europie i jej politykę wobec państw Europy Centralnej – temat, który młodzież wybrała wcześniej, spośród kilku zaproponowanych przez naszego Gościa. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, a młodzież miała świetną okazję do sprawdzenia swoich kompetencji językowych.