28 kwietnia 2008 roku

Spotkanie z trenerem rugby

28 kwietnia 2008 roku w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Naszym gościem był pan Józef Żaczek - trener rugby UKS "Koliber" z Sosnowca. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne. Nasz gość przedstawił nam krótką historię gry w rugby oraz opowiedział o bieżących wydarzeniach na boiskach do rugby, czyli jak prowadzone są rozgrywki i które państwa biorą w nich udział. Przybliżył nam również przebieg profesjonalnego meczu. Następnie nasi chłopcy pod czujnym okiem trenera zaprezentowali stałe fragmenty gry oraz przeprowadzili krótki trening. Oprócz tego przedstawili strategiczne chwyty i upadki na ziemię.
Całość była bardzo interesująca i momentami nawet śmieszna. Zdarzyła się taka sytuacja, kiedy Cyprian miał zaszarżować na Sebastiana i tak go potrącił, że ten, z głośnym trzaskiem wpadł na stolik. Nic się na szczęście nie stało, ale uczniowie mieli niezły ubaw.
Całość prezentacji przebiegła w bardzo miłej atmosferze, nawet dziewczyny, które niespecjalnie interesują się tą dziedziną sportu słuchały z zainteresowaniem trenera i podziwiały naszych chłopców.
Uczniowie klasy II d liceum wraz z kolegami innych pszczyńskich szkół już od pewnego czasu trenują grę w rugby. Dlatego ważną informacją dla nich była zapowiedź trenera o  możliwości utworzenia w Pszczynie klubu rugby, w którym mogliby trenować wszyscy zainteresowani tą dyscypliną sportu.

Karolina