Po zdobyciu przez chłopców z III Liceum Ogólnokształcącego mistrzostwa powiatu w siatkówce i koszykówce (IV m. w półfinale wojewódzkim) również w piłce nożnej nie dali rywalom większych szans.

17 kwietnia na boisku Piast przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie rozegrano zawody piłki nożnej sześcioosobowej o mistrzostwo powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

W pierwszej znalazły się zespoły Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, III LO i Zespołu Szkół z Woli. Trzy mecze wyłoniły parę, która grała o finał. III LO nie dało rywalom szans zajmując 1. miejsce w grupie. Z drugiego miejsca, po zwycięstwie nad ZS z Woli awansowali chłopcy PZS 2.

W drugiej grupie rywalizacja była bardziej wyrównana. Ostatecznie z pierwszego miejsca awansowało I LO, z drugiego Powiatowy Zespół Szkół nr 1. Pożegnała się z turniejem drużyna Zespołu Szkół Zawodowych.

Pierwszy półfinał to pewne zwycięstwo III LO nad "Samochodówką"

W drugim półfinale dopiero rzuty karne dały awans Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 2.

Mecz o trzecie miejsce również nie mógł obyć się bez rzutów karnych. Lepiej "11-tki" strzelali piłkarze "Samochodówki" i I LO musiało zadowolić się czwartym miejscem.

Finał to powtórka meczu grupowego. Tym razem jednak mecz okazał się wyrównany. Graczom III LO trema wyraźnie związała nogi, a zawodnicy PZS 2 pomni porażki w grupie postawili na inną taktykę. Efektem braku skuteczności obu drużyn były znów duże emocje podczas oglądania trzecich już tego dnia rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali uczniowie gospodarzy i to oni mogli się cieszyć z pierwszego w historii zwycięstwa w rozgrywkach piłki nożnej.

Klasyfikacja końcowa:

1. III LO