20 sierpnia 2012 roku

„WYPRAWKA SZKOLNA” 2012/2013

Na podstawie projektu Rządowego programu pomocy uczniom 2012 r. „Wyprawka szkolna” informujemy, że dofinansowaniem zakupu podręczników w roku szkolnym 2012/2013 będą objęci:

1. uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych pochodzący z rodzin spełniających kryterium dochodowe (dochód nie przekracza 351 zł netto na osobę w rodzinie),
  2. uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych pochodzący z rodzin niespełniających kryterium dochodowego (dochód przekracza 351 zł na osobę w rodzinie),  w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej z powodu (np. ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, przemocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej) na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.
  3. uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawnością wymienioną wyżej) posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, którzy będą uczęszczać w roku szkolnym 2012/2013 do gimnazjum.

Dofinansowanie do zakupu podręczników wg projektu będzie wynosić:

• 325 zł dla uczniów klasy I szkół ponadgimnazjalnych i niepełnosprawnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • 325 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum

Realizacja zwrotu kosztów zakupu podręczników nastąpi do dnia 15 listopada 2012 r.

Dofinansowanie przyznawane będzie na podstawie złożonego wniosku do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2012/2013.

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 10 września 2012 r.