3 kwietnia 2012 r. odbył się w naszym liceum "Microsoft Day" – szkolenie dla uczniów w ramach projektu "Szkoła Nowych Technologii", prowadzonego przez firmę Microsoft i wydawnictwo WSiP. Uczniowie klas ID, IID, IIIB i IIID wzięli udział w wykładach i prezentacjach najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych firmy Microsoft.

Trenerzy z firmy Microsoft Marcin Wasik i Michał Śmieszniak przedstawili uczniom następujące tematy:

• Usługi Windows Live – dysk wirtualny SkyDrive, praca w „chmurze” (Office WebApps, Live Movie Maker, Live Mesh), integracja usług Live z serwisami społecznościowymi np. Facebookiem
  • Tworzenie stron internetowych – narzędzia, przy pomocy których w łatwy i szybki sposób można stworzyć własną stronę internetową (WebMatrix i Umbraco) – darmowy kurs aplikacji web
  • Programowanie Kinect – najnowszy kontroler, który wykorzystuje ruchy człowieka, co pozwala na interakcje z komputerem
  • Programowanie urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone – najnowszy mobilny system operacyjny oraz tworzenie własnej aplikacji mobilnej – darmowy kurs programowania Windows Phone 7

Prowadzący zajęcia zachęcali do rozwijania swoich zainteresowań, by zdobyte umiejętności mogły przynieść korzyści materialne, a przede wszystkim satysfakcję. Ta interesująca lekcja pomoże uczniom w określeniu swoich dążeń i pomysłów na przyszłość.

Uczniowie mają także możliwość wzięcia udziału w konkursie "High School Tech Hero", w którym można wygrać konsolę Xbox 360 lub telefon z Windows Phone.

Uczniowie biorący udział w warsztatach mogą otrzymać kody do rejestracji w serwisach DreamSpark (bezpłatne oprogramowanie) i StudentLive (darmowy hosting).

Osoby zainteresowane otrzymaniem kodu dostępowego proszone są o przesłanie informacji na adres lo3pszczyna@gazeta.pl.

Joanna Pszonak