20 stycznia 2011 roku

Europejski Dzień Comeniusa w ZS1

Dnia 3 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Comeniusa.
Celem szeregu prezentacji i cyklu prelekcji przedstawianych przez nauczycieli i uczniów III Liceum oraz Gimnazjum Publicznego nr 2, było pokazanie możliwości edukacyjnych jakie daje Unia Europejska.
Uczniowie i nauczyciele szkoły mogli dowiedzieć się ile jest rozmaitych programów i projektów edukacyjnych jakie unia rozpowszechnia.
Przebieg Europejskiego „Dnia Comeniusa”
1.    Przedstawienie Unijnego programu Edukacyjnego „Life-long learning”- Uczenie się przez całe życie (p. Lucyna Nocoń-Kobiór)- Comenius - możliwości dla szkół i uczniów; Erasmus - możliwości dla studentów itp.
2.    Prezentacja 2-letniego projektu międzynarodowego Comenius „Młodzi Reporterzy Europy” , realizowanego przez ZS1 w Pszczynie wraz ze szkołą litewską i hiszpańską (p. Lucyna Nocoń-Kobiór oraz p. Justyna Strzelec)
Omówienie zrealizowanych działań oraz przedstawienie najbliższych planów
3.    „Wspomnienia z Litwy” – omówienie pobytu w szkole litewskiej w październiku 2010, przez uczniów III LO (Kalina Ziebura, Martyna Rabaszowska, Katarzyna Jaśko, Magdalena Kawka) oraz GP 2 (Ewa Kuczera, Antonina Jamrozik)
4.    Etwinning- „internetowe” projekty europejskie realizowane przy wykorzystaniu technologii informacyjnych, przebieg realizowanych projektów w ZS 1 (p. Bogusława Wrona oraz Karolina Grzyb)