09 stycznia 2011 roku

Koncerty uczniów III LO

17 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się kolejny charytatywny koncert zimowo – świąteczny uczniów III LO.
Tym razem nosił znamienny tytuł „We Are The World – wszyscy jesteśmy światem”. Uczniowie chcieli wykonywanymi przez siebie utworami solidaryzować się z tymi, którzy z różnych powodów nie mogą spędzać tych świąt tak, jak by chcieli (samotnymi, opuszczonymi, pokrzywdzonymi przez los).
Tej myśli podporządkowany był  prezentowany repertuar. I tak nastrojowym utworom poetyckim oraz ciepłym życzeniom towarzyszyły miłe dla ucha pieśni, piosenki i kolędy.
W tym roku scena PCKu była pełna. Oprócz znanych już solistów (Agata Jarczok, Ewa Wojciechowska, Ela Noga, Kasia Lapczyk, Magda Jeleń i Szymon Jarczok) pojawili się wokaliści i recytatorzy z klasy I A liceum (humanistyczno – artystycznej) wspomagani przez innych pierwszoklasistów, gitarzyści (Paweł Łopuszyński. Tomek Cieszewski, Monika Tobiasz i Ewa Wojciechowska) oraz zespół muzyczny (Jędrzej Tomża, Robert Dziubek, Dawid Sojka).
A to wszystko pod przewodnictwem absolwenta szkoły Mirka Lachowskiego i pani Renaty Zborowskiej oraz pani Ani Smołki.
Jak twierdzą ci, co wysłuchali i obejrzeli, było tak, jak w zapowiedzi: miło i nastrojowo. Widzowie dopisali i na budowę domu Kulejących Aniołów zebrano kilkaset złotych.
Ciąg dalszy nastąpił we wtorek 21 grudnia w budynku Zespołu Szkół nr 1 na Osiedlu Piastów. Ponownie przed widzami wystąpił wymieniony już zespół poszerzony o dwa chóry: gimnazjalistów i nauczycieli.
Najpierw koncert w dwóch odsłonach obejrzeli do południa uczniowie, a następnie wieczorem rodzice, mieszkańcy osiedla i inni goście. I znowu było miło i nastrojowo. Krótka migawka oraz zdjęcia z obu koncertów nie oddadzą w pełni atmosfery tych imprez.
Wykonawcy dziękują Pszczyńskiemu Centrum Kultury za pomoc techniczną oraz wszystkim widzom za liczny udział i miłe słowa.