30 listopada 2010 roku

Andrzejki w gimnazjum

W czwartek 25 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów gimnazjum. Miało to miejsce dokładnie w świetlicy, która wyglądała w tym dniu naprawdę niezwykle. Cała była odziana w niebieskie flizeliny, do których przyczepione były gwiazdki, imitujące niebo oraz lampki, które świeciły niczym sklepienie niebieskie nocą.
Na korytarzy przez pierwszą godzinę siedziały „wróżki”- uczennice, do których można było podejść, by dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Jedna wróżyły z wosku, inne z kart, a jeszcze inne z kamieni czy talerzy. Był tam wtedy bardzo duży ruch, bo kto by się nie chciał dowiedzieć, co go czeka za parę lat.
W drugim pomieszczeniu można było kupić naprawdę pyszne ciasta i napoje, który wypito przed końcem dyskoteki. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na potrzeby samorządu.
Tego dnia chętni mogli przebrać się za hipisów, ale niewielu skorzystało z tej okazji. Większość uczestników wolała włożyć tradycyjne ubrania.
Zabawa była udana. Wszyscy tańczyli w rytm muzyki, którą puszczali DJ’e-  Daniel Kolarz z III klasy liceum i jego dwóch kolegów.  Jeden z nich - w czarnym kapeluszu i sweterku w paski był osobą, z którą prawie wszystkie dziewczyny chciały tańczyć Smile. Ogólnie muzyka puszczana przez nich była dobra, chociaż nie wszystkim się podobała.
Mamy nadzieję, że na kolejną dyskotekę przyjdzie więcej chłopaków, którzy bez wstydu odważą się zaprosić  nas do tańca.

Dominika Gruszka