Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

„Zdajemy sobie sprawę, że zdrowe odżywianie nie jest tematem nowym czy nieznanym, że pisze i mówi się o tym bardzo dużo, mamy jednak wrażenie, że nie trafia to do dzieci i młodzieży, stąd nasz projekt pod nazwą "A ty co dzisiaj jadłeś”.
Projekt dotyczy uświadomienia młodzieży i dzieciom wagi dobrego i zdrowego odżywiania się. To, co jemy dzisiaj, ma także wpływ na nasze zdrowie w przyszłości. Jedzenie fastfoodów, słodyczy, spożywanie słodkich napojów, ale także niejedzenie śniadań i omijanie innych posiłków jest często codziennością wielu z nas. Poprzez nasz projekt chcemy pokazać, że zdrowe posiłki nie zawsze muszą być niedobre czy nudne i każdy może zmienić styl swojego odżywiania na lepszy.
Nawyki żywieniowe wśród dzieci i młodzieży kształtuje w głównej mierze środowisko, czyli np. dom lub rówieśnicy, ale w dzisiejszym świecie ogromną rolę odgrywają również media społecznościowe, dlatego udzielamy się na instagramie i facebooku, by dotrzeć do jak największej liczby naszych rówieśników.”

Projekt jest realizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" przez uczniów i uczennice klas 2 LO.

Galeria

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak