„Projekt Christmas Fun miał na celu przeprowadzenie aktywnej lekcji języka angielskiego dla dzieci w klasach szkoły podstawowej. Dzieci w klasach 1-3 w całym tygodniu mają z nim styczność tylko 2 lub 3 godziny lekcyjne. Jest to za mała ilość by dzieci zaznajomiły się z nowym językiem, który jest tak powszechny w dzisiejszych czasach. Zorganizowałyśmy wydarzenie na terenie naszej szkoły, które poprzez zabawę i gry edukacyjne miały na celu zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego, wykorzystując przy tym słownictwo związane ze świętami Bożego Narodzenia. Zawarłyśmy współpracę z absolwentką naszej szkoły i studentką pedagogiki Jagodą Miklewską, pozyskałyśmy również sponsora nagród dla dzieci - książeczek w języku angielskim.”
Realizujące projekt uczennice klas 2 naszego LO samodzielnie przygotowały wszystkie materiały edukacyjne oraz zakładki do książek z najważniejszymi słówkami, które dzieci poznały tego dnia. Było również wspólne dekorowanie pierniczków oraz prezentacja o zwyczajach świątecznych w różnych krajach.