„W obecnych czasach młodzi ludzie pod wpływem presji  social mediów mają coraz większy problem z samoakceptacją. Celem naszego projektu jest pomoc młodym ludziom w zaakceptowaniu samego siebie i pokazanie, że to, co widzimy w social mediach nie jest w 100% zgodnym z rzeczywistością. Przeprowadziłyśmy anonimową ankietę wśród jednej klasy 1 z naszej szkoły, by sprawdzić na ile się akceptują. Mamy w planach przeprowadzić lekcje w klasach siódmych i ósmych szkół podstawowych, aby nasi młodsi koledzy byli świadomi, jak Internet wpływa na postrzeganie swojej osoby. Oprócz tego na naszym Instagramie regularnie dodajemy posty i relacje na ten temat.”

Projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" realizują uczennice klas 1BL oraz 1EL: Karolina Rojczyk, Monika Nowok, Zuzanna Waliczek i Martyna Wiera.