02 kwietnia 2024 roku

Gala projektów społecznych

Zwolnieni z teorii- olimpiada społeczna, która wyrosła z potrzeby umożliwienia młodym ludziom zdobycia doświadczenia w zarządzaniu, w pracy metodą projektu. Jedyna taka olimpiada, która daje możliwość wykazania się miękkimi kompetencjami, pozwala na rozwiniecie swoich pasji, zainteresowań, a przede wszystkim nastawiona jest na zauważanie i poszukiwanie rozwiązań problemów współczesnego świata. ”Zwolnieni z teorii” to przedsięwzięcie, w którym udział bierze 18458 licealistów i studentów tworząc 4854 projektów. III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma również w tym swój udział.

To już trzecia edycja olimpiady, w której uczennice i uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział.55 uczennic i uczniów oraz 5 osób z partnerskich szkół 12 projektów poruszających problemy związane z ekologią, psychologią, edukacją dotyczącą żywienia, z naturą, poprzez pomoc seniorom, zwierzętom po architekturę.

Nasze projekty to:

• A Ty co dzisiaj jadłeś?
  • Akcja Samoakceptacja.
  • Apetyt na marnotrawstwo.
  • Mind Balance - młodzi przeciwko depresji.
  • PAWsitive smile.
  • Zdrowie jest też w głowie.
  • Lektura TO NIE bzdura.
  • Eko Odpowiedzialni.
  • HAPPYNIORS.
  • SmogVeto.
  • Christmas Fun.ARCHIzone.

"Zwolnieni z teorii"- ale NIE Zwolnieni z myślenia, z kreatywności, uważności, z współodczuwania. Taka jest Nasza MŁODZIEŻ, która w dniu 26 marca br. przedstawiala swoje projekty w nowootwartej siedzibie Pszczyńskiego Centrum Kultury na zaproszenie burmistrza Pszczyna pana Dariusza Skrobola. W spotkaniu wzięła również udział zastępca burmistrza pani Magdalena Czarnecka, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pani Joanna Pszonak oraz koledzy i koleżanki z zaproszonych szkół.

Justyna Strzelec