Obecnie bardzo mało osób w Polsce czyta książki regularnie lub nie czyta ich wcale. Problem ten bardzo nas dotyka, gdyż książki są naszym ogromnym zainteresowaniem i ważną częścią naszego życia. Chciałyśmy coś zmienić więc postanowiłyśmy zachęcić młodzież oraz dorosłych do sięgnięcia po książki, poprzez propagowanie czytania w internecie.

Nazwałyśmy nasz projekt "Herbatka z Książkami". W ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie tworzą własne projekty społeczne. Realizowane są one przy wsparciu platformy internetowej, a po ich ukończeniu otrzymuje się międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

Tworzyłyśmy projekt regularnie polecając beneficjentom nasze ulubione powieści, tak aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie. Na naszym koncie na Instagramie, publikowałyśmy krótkie recenzje książek z różnych gatunków. Założyłyśmy również TikToka, gdzie polecałyśmy powieści w ciekawym formacie.

Jesteśmy dwójką przyjaciółek, uczęszczających do 2 klasy III LO i I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Łączy nas wiele zainteresowań, a przede wszystkim ogromna miłość do czytania. Możemy rozmawiać o książkach godzinami i jest to temat, którym niesamowicie się ekscytujemy. Bardzo nas to cieszy, że mogłyśmy wziąć udział w Olimpiadzie, było to dla nas ciekawe doświadczenie, które sprawiło nam wiele radości i postawiło nowe wyzwania.