05 marca 2022 roku

Pomoc Ukrainie

"Myślimy globalnie, działamy lokalnie" - ta dewiza motywuje nas od lat do podejmowania różnych inicjatyw, niestety tym razem to wydarzenia geopolityczne (wojna w Ukrainie) zmotywowały społeczność Zespołu Szkół nr 1 do działania.

W mijającym tygodniu uczniowie i nauczyciele III LO i SP 5 zorganizowali zbiórkę rzeczy, które są potrzebne osobom, rodzinom szukającym u nas schronienia przed wojną.

... A MY DZIAŁALIŚMY DALEJ ❤️ ❤️...

W środę rano z naszej szkoły ruszył bus z pomocą do Przemyśla, gdzie zebrane dary dołączyły do zbiórki uczniów ZSEiO Przemyśl, a następnie zostały przekazane do transportu za granicę.

04 marca o godzinie 11.00 wyruszył kolejny bus z darami, tym razem w kierunku Bielska-Białej i trafił do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, skąd rzeczy zostaną przekazane potrzebującym rodzinom.

To nie koniec naszych działań. Na bieżąco objęliśmy opieką 3 rodziny które znalazły schronienie u mieszkańców Pszczyny.  Młodzież dotarła do nich nie tylko z najpotrzebniejszymi artykułami, lecz również z dobrym słowem.

Cytując słowa prof. W. Bartoszewskiego: "Warto być przyzwoitym" - nie rezygnujemy, działamy dalej stojąc na straży wartości humanitarnych.

Z całego serca  dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w pomoc przekazując dary, pakując je i transportując.