29 października 2020 roku

Projekt "Książka wehikułem czasu"

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła w ramach współpracy partnerskiej z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Pszczynie realizuje projekt "Książka wehikułem czasu". Projekt ten jest częścią programu "Partnerstwo dla książki 2020" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest animacja czytelnictwa wśród dzieci, promocja literatury przybliżającej historię i dawne obyczaje oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych u uczniów.

W ostatnich dniach października odbyły się dwa spotkania on-line. W pierwszym z nich gościliśmy Pana Pawła Wakułę, autora książek dla dzieci, ilustratora i rysownika.

Spotkanie z Pawłem Wakułą

Spotkanie z Panem Pawłem Wakułą

Gościem drugiego spotkania była Pani Anna Jaklewicz, pisarka, podróżniczka, archeolog i antropolog.

Spotkanie z Anną Jaklewicz

Spotkanie z Panią Anną Jaklewicz

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury