09 października 2019 roku

Koncert Rogera Reklessa

Grupa naszych maturzystów miała przyjemność uczestniczyć w koncercie niemieckiego rapera Rogera Reklessa. Impreza odbyła się 7 października 2019 r. w kinoteatrze Rialto w Katowicach i była organizowana przez Goethe Institut w Warszawie w ramach realizowanego projektu DEUTSCH PLUS, w którym uczestniczy również nasza szkoła.

Roger Rekless w świetny sposób nawiązał kontakt z publicznością, tak że pobudził młodych ludzi do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania w języku niemieckim. Efekty specjalne wzbogaciły koncert, który z pewnością pozostanie w pamięci uczniów. Artysta pokazał, że muzyka jednoczy ludzi mimo barier językowych, a przy tym wskazał na jeszcze jedną możliwość uczenia się języka niemieckiego.

Magdalena Solik