Od 25.05-01.06 uczniowie naszej szkoły przebywali na Malcie uczęszczając do szkoły językowej. Zwiedzali Maltę i poznawali jej kulturę, kulinaria jak i życie codzienne mieszkańców, przebywając w rodzinach maltańskich.

Nauka języka angielskiego połączona z bardzo aktywnym spędzaniem czasu wolnego była wpisana w ich codzienny harmonogram.

Uczniowie zwiedzali jedne z najpiękniejszych i historycznie bogatych miejsc na Malcie.

Stolica tego kraju Valetta to perła tutejszej architektury a Mdina, zwana również Miastem Ciszy, to symbol rozwijającej się od zarania człowieczeństwa kultury.

Znalazł się również czas na wypoczynek na jednych z najpiękniejszych plaż na Malcie - Golden Bay i Blue Lagoon.

Pamiętając o powiedzeniu że podróże kształcą, ta z pewnością do takich należała.

Bogusława Wrona