07 grudnia 2018 roku

Jarmarki świąteczne – Wiedeń

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany wyjazd na jarmarki świąteczne do stolicy Austrii - Wiednia. Wyjechaliśmy w sobotę 1 grudnia po godz. 5 rano i już ok. godz. 11 byliśmy na miejscu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu metrem. Po chwili spaceru od stacji dotarliśmy na pierwszy jarmark świąteczny. Tam mieliśmy trochę wolnego czasu podczas którego wszyscy chodziliśmy między barwnymi stoiskami i podziwialiśmy różnego rodzaju wytwory artystyczne.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej, w którym spędziliśmy sporo czasu, oglądając liczne wystawy, zwierzęta oraz okazy przyrody. Przed muzeum był kolejny jarmark, po którym też mieliśmy możliwość pochodzić i spędzić tam chwilę czasu w oczekiwaniu na panią przewodnik.

O 14:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie z panią przewodnik, która mieszka na co dzień w Wiedniu, ale pochodzi z Polski. Pani opowiadała nam bardzo dużo ciekawostek na temat tego miasta, pokazała nam liczne ważne miejsca pod względem historycznym oraz architektonicznym m. in. Hofburg, Austriacka Biblioteka Narodowa. Udaliśmy się w kierunku centrum. Pani przewodnik odprowadziła nas pod Katedrę św. Szczepana i tam się z nią pożegnaliśmy.

Ale to nie był koniec naszej wycieczki. Po zwiedzaniu ponownie mieliśmy okazję zobaczyć już trzeci jarmark zaraz obok Katedry na centralnym placu Wiednia - Stephansplatz. Mieliśmy sporo wolnego czasu, by coś zjeść, ogrzać się trochę oraz zrobić zakupy. Wieczorem ok. godz. 19 wróciliśmy metrem w okolicę Prateru i stamtąd wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Całą wycieczkę zdecydowanie można zaliczyć do tych udanych. Mimo niskiej temperatury wszyscy byliśmy oczarowani pięknem Wiednia, ciepłą atmosferą jarmarków,życzliwością innych ludzi oraz zdecydowanie już świątecznym klimatem.  Humory nam podpisywały od początku do samego końca i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd w przyszłym roku…

Wiktoria Oramus IE LO