10 października 2018 roku

Klasy ID i IID na Uniwersytecie Śląskim

26 września uczniowie klas ID i IID wzięli udział w wykładach i warsztatach podczas Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Poprowadzili je wykładowcy UŚ oraz zaproszeni goście. Wydarzenie zainaugurował wykład w języku angielskim "Do we even realize why we communicate?", następnie uczniowie spotkali się z ekspertem z PWC, który opowiadał o znaczeniu języków obcych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Tematami kolejnych warsztatów były m.in. język i kultura Szwecji, monitoring mediów społecznościowych oraz próba odpowiedzi na pytanie, czy logopedia jest nam dzisiaj potrzebna. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w czesko-słowackim geocachingu oraz dyskusji o wielojęzyczności i wielokulturowości z perspektywy Polaków mieszkających za granicą.

Justyna Strzelec i Monika Zalas