14 czerwca 2018 roku

„W roli głównej: Matematyka”

Tegoroczne Święto Matematyki miało swoje trzy odsłony. W piątek 8 czerwca nasza szkoła świętowała pod hasłem „W roli głównej: Matematyka”. Uczniowie na scenie zaprezentowali matematykę w ciekawy sposób, często z nutką humoru w tle. Pokazali swoje talenty recytując lub śpiewając własne utwory, odtwarzając wcześniej zmontowane filmy, grając przedstawienia... Ponadto uczniowie rywalizowali drużynowo w konkursie: „Matematyka z polskimi przysłowiami” oraz rozwiązywali aktywnie zagadki matematyczne. Wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że przychylniej spojrzą na Królową Nauk.

Wcześniej, 9 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki matematyczne. Tego samego dnia odwiedził nas prof. ATH dr hab. Szymon Wąsowicz, który odkrył przed uczniami LO tajniki szyfrowania.

Małgorzata Gliklich-Moczała