W czwartek 12 kwietnia o godzinie 9.00 miał miejsce finał drugiego Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Easy Peasy. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych - Kids - dla uczniów czwartych klas oraz Teens - dla gimnazjalistów. Uczestniczyli w nich uczniowie wyłonieni w ramach zorganizowanego wcześniej w szkołach testu eliminacyjnego.

Uczestników uroczyście przywitała Pani Zofia Gloc - wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1. Następnie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, aby w swojej kategorii wiekowej napisać test. Arkusz konkursowy był nie lada wyzwaniem. Znalazły się w nim zadania na słuchanie, rozumienie tekstu pisanego, ćwiczenia testujące gramatykę i słownictwo, a także wiedzę dotyczącą Wielkiej Brytanii i USA. Osoby, które uzyskały największą ilość punktów zostały zaproszone na ceremonię rozdania nagród.

Trzecia kategoria wiekowa -  Mates - dla uczniów liceum została rozstrzygnięta po pierwszym etapie konkursu, którym był test językowy. Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce - Robert Synoczek

II miejsce - Jan Jamrozik

III miejsce - Mateusz Warzecha

Wyróżnienie - Maria Maroszek

Wyróżnienie - Tymon Kajstura

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Kolejna edycja za rok.

Bogusława Wrona / Aleksandra Gandzel