20 stycznia 2018 r. uczniowie po raz kolejny pojechali na warsztaty badawczo-naukowe na Uniwersytet Śląski do Katowic. Tym razem jedna z grup miała zajęcia dotyczące "Odkrywania tajemnic soli i związków kompleksowych”. Każdy z nas mógł dokonać ciekawych reakcji jak hydroliza soli, obserwacje zabarwień roztworu w zależności od przejść stopni utlenienia. Zajęcia były bardzo wymagające ze względu na to, ze trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż działamy czasem z groźnymi substancjami. Zajęcia te wymagają od nas dużego skupienia. Dwie pozostałe grupy brały udział w warsztatach z „Elektrochemii” oraz w niezwykle ciekawym wykładzie na temat ogniw. Robiliśmy różnego rodzaju doświadczenia oraz słuchaliśmy wykładu. Później robiliśmy doświadczenia z pH. Były fascynujące, poznaliśmy pH różnych substancji, które na co dzień spożywamy. Dowiedzieliśmy się jakie pH ma między innymi cola, herbata, kawa oraz mleko.

Na zajęciach w dniu 24 lutego br. nastąpiła zamian grup – dwie grupy tym razem brała udział w warsztatach "Odkrywania tajemnic soli i związków kompleksowych”, a jedna w zajęciach z elektrochemii.
Uczniowie na ostatnie zajęcia pojadą na Uniwersytet Śląski 24 marca br.

Lilla Mazur