Przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się II edycja konkursu poezji i prozy frankofońskiej ”J’adore Noël”- wspólne przedsięwzięcia uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich i Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. J. Twardowskiego, przy współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i Polskim Stowarzyszeniem - Europa Języków i Kultur.

Celem imprezy była promocja literatury świątecznej, ale także integracja środowisk frankofońskich uczestniczących w projekcie Klas Frankofońskich na Śląsku.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie otrzymaliśmy 37 zgłoszeń. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Sosnowca, Mysłowic, Pszczyny i Piasku.

W trakcie zmagań konkursowych uczestnicy prezentowali wiersze oraz fragmenty prozy o tematyce świątecznej. Młodzież prezentowała wysoki poziom umiejętności, co zostało docenione przez jury, w skład którego wchodzili: pani Manon Cuppens – lektor języka francuskiego oraz Pani Elżbieta Matula – nauczyciel języka francuskiego.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Marzena KARCZ ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mysłowicach

II miejsce – Wiktoria KONECKA ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu

III miejsce – Karolina OLSZOWIEC ze Szkoły Podstawowej w Piasku

Wyróżnienia: Nadia BIAŁOTA (SP nr 45 w Sosnowcu), Dominika ŻYŁA (SP nr 4 w Mysłowicach) oraz Aleksandra Koczy (SP nr 2 w Pszczynie)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na III edycję!

Alina Jaworska

Konkurs poezji i prozy frankofońskiej „J’adore Noël”