14 listopada 2017 roku

Campus France

W dniu 8 listopada 2017r. część uczniów klasy IIIB oraz IIID liceum wzięło udział w Dniach Campus France w Polsce odbywających się w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Spotkanie zostało przeprowadzone w formie warsztatów, które miały na celu zapoznanie uczniów z panoramą polskich uczelni proponujących dyplomy polsko-francuskie, przedstawienie możliwości studiowania we Francji oraz ułatwień z jakich mogą skorzystać podczas studiów w dawnej Galii. Następnie prezentowały się firmy francuskojęzyczne działające na terenie Polski, proponując staże i zatrudnienie w działach IT oraz HR osobom władającym językiem francuskim.

Został również wspomniany międzynarodowy egzamin z języka francuskiego DELF, do którego w ostatniej sesji przystąpiło liczne grono uczniów z naszej szkoły. Podczas warsztatów zostały zaprezentowane dwa z wielu regionów na świecie, w których mieszkańcy posługują się językiem francuskim, a mianowicie  duża wyspa u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej i jednocześnie najgęściej zaludniona część kanadyjskiej prowincji - Nowa Fundlandia i państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru, czyli Mauritius.

Na zakończenie odbył się konkurs sprawdzający wiedzę wyniesioną z warsztatów, w którym jedna z naszych koleżanek zajęła pierwsze miejsce.

Autor: Agnieszka Gozdek, klasa III B LO

Campus France Gliwice