26 października 2017 roku

Ślubowanie klas pierwszych

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę się starał swym zachowaniem, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – tak, w niezwykłej atmosferze ważnego dnia, ślubowało 33 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie.

Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w środowe popołudnie, 25 października. Świadkami tego ważnego dla dzieci wydarzenia byli zaproszeni rodzice, krewni oraz Dyrekcja Szkoły.

Od początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek. Dziewczynki wytrwale ćwiczyły swój układ taneczny, a wszystko po to, by móc zaprezentować się jak najlepiej.

„Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówił Pan Dyrektor Damian Cieszewski, dotykając magicznym ołówkiem każdego ucznia. Prócz pamiątkowego dyplomu uczniowie otrzymali z rąk swych wychowawczyń pierwszy, ważny dokument szkolny - legitymację.

Było wiele wzruszeń, radości i uśmiechu- i to nie tylko na twarzach bohaterów tego wieczoru, ale także ich rodziców. Na koniec uroczystości Pan Dyrektor złożył pierwszoklasistom życzenia powodzenia oraz sukcesów w nauce, a także odczytał list pana burmistrza i wręczył w jego imieniu drobne upominki.

Mirela Błąkała