25 września 2017 roku

Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni

W roku szkolnym 2017/2018 chętni uczniowie z klasy III b gimnazjum pod opieką pani Moniki Zalas biorą udział w projekcie eTwinning  „Stworzeni (po raz drugi) z wyobraźni”.

Głównym celem projektu jest zachęcenie młodzieży do tworzenia własnych utworów literackich oraz praca nad warsztatem językowym. Projekt przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów oraz klas siódmych szkoły podstawowej. W jego trakcie młodzi ludzie z dziesięciu różnych szkół, rozmieszczonych na terenie całej Polski, stworzą wspólnie dziesięć autonomicznych powieści. Żeby było ciekawiej, każda z opowieści będzie się toczyła w innej konwencji. Uczniowie będą wymieniać się kolejnymi rozdziałami, a przy tworzeniu będą posiłkować się obrazkami z kości Story Cubes. Kolejne elementy będą publikowane raz w miesiącu na stronie www.stworzenizwyobrazni.blogspot.com.

Efektem dziesięciomiesięcznej współpracy będą powieści napisane przez uczniów dostępne w formie bloga oraz innych publikacji internetowych.

We wrześniu nasza szkoła miała za zadanie napisać pierwszy rozdział powieści detektywistycznej. Zapraszamy do lektury.

Monika Zalas

Stworzeni z ...wyobraźni