30 listopada 2016 roku

Apel gimnazjalistów

19 października w Urzędzie Miasta Pszczyna uroczyście rozpoczęło swoje działania Pszczyńskie Forum Samorządów Gimnazjalnych.

PFSG jest nieformalną organizacją zrzeszającą szkoły gimnazjalne. W projektach forum aktywnie uczestniczą wszystkie gimnazja z Gminy Pszczyna.

Na spotkaniu młodzież odbyła burzliwą debatę poszukując zalet oraz wad funkcjonowania gimnazjum. Uczniowie wypracowali liczne argumenty, formułując apel do Pani Minister Edukacji, który został zaakceptowany większością głosów podczas drugiego spotkania forum. Apel został wystosowany do MEN pod patronatem Pana Burmistrza Dariusza Skrobola.

Młodzież gimnazjalna jest ogromnie zaniepokojona losem swoich szkół. Ich zainteresowanie i wiedza w tym temacie jest zaskakująca. Wszyscy Ci młodzi ludzie chcą być zauważeni i chcą mieć prawo głosu. Apel okazał się być świetną możliwością wyrażenia swoich opinii i obaw. Miejmy tylko nadzieję, że zostanie wysłuchany przez Panią Annę Zalewską.

APEL GIMNAZJALISTÓW

Apel gimnazjalistów