12 grudnia 2016 roku

Wyjazd do kina

W piątek 9 grudnia 2016 r. dwudziestoosobowa grupa licealistów wraz z opiekunami - nauczycielami języka niemieckiego, uczestniczyła w pokazie filmu pt. "Das Tagebuch von Anne Frank" ("Dziennik Anny Frank"). Emisja filmu odbyła się w katowickim kinie "Światowid", a w jego projekcji uczestniczyli także uczniowie z wielu innych szkól okręgu katowickiego. Wyjazd do kina miał na celu nie tylko kolejne zetkniecie się z trudna historia II wojny światowej, ale i poznanie, czasem bardzo skomplikowanych relacji miedzy ludźmi na tle tejże właśnie historii. Film, nakręcony na podstawie "Dziennika Anny Frank", pokazuje prawdziwa historie, jakich miało miejsce wiele,  uwrażliwia nas na cierpienie drugiego człowieka i podpowiada, być może, jaka postawę należy przyjąć i jak postąpić, by nigdy więcej do takich sytuacji nie doszło. Ponieważ film był emitowany w języku niemieckim, uczniowie mieli również świetna okazje do ćwiczenia umiejętności językowych, zwłaszcza ci, którzy w tym roku szkolnym stoją przed egzaminem maturalnym.

Magdalena Solik