We wtorek 25 października  na stadionie LKS Łąka odbyły się powiatowo-rejonowe zawody w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Prawo startu w najmłodszych kategoriach miały szkoły, które na zawodach miejskich zajęły dwa pierwsze miejsca. I właśnie na tych zawodach uczniowie z naszego gimnazjum zajęli drugie miejsce przed kolegami z gimnazjum nr 1.

Na tej samej imprezie brały udział również nasze dziewczyny, które zajęły trzecie miejsce, a startowały w składzie: Wiktoria Niemiec, Alicja Ryś, Daria Zimnol, Aleksandra Sobieraj, Urszula Ryś, Kaja Szwarnowiecka oraz Julia Gabryś.

Na zawodach powiatowo-rejonowych gimnazjaliści z "dwójki" zajęli wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji powiatów, zaś w rejonie wywalczyli nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce. Chłopcy biegali w składzie: Patryk Tatarczuch, Sebastian Żupa, Remigiusz Żyła, Kacper Zientek, Błażej Lazarek, Mateusz Paszek i Patryk Mizera.

Z kolei Mistrzyniami Powiatu zostały nasze licealistki, które dzielnie walczyły na trasie i nieznacznie przegrały walkę o trzecie miejsce w rejonie. Wygrało tradycyjnie liceum im. M. Kopernika w Cieszynie. Zawodniczki startowały w kolejności: Andżelika Stryczek, Edyta Gołek, Natalia Mach, Klaudia Kobiór, Nicola Jankowska, Wiktoria Sobala ( rezerwowa- Monika Ligenza).

Warto także odnotować fakt, że zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie wygrała w klasyfikacji dziewcząt i zapewniła sobie prawo startu na zawodach wojewódzkich.

Gratulujemy!

Monika Biela

Dobry występ w sztafetowych biegach przełajowych