19 października 2016 roku

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

W dniach 24. i 25. października 2016 r. w naszej szkole odbędzie się Festiwal Dawnych Komputerów i Gier. Będzie to unikatowe wydarzenie mające na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać jak wyglądały komputery i konsole kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostanie blisko 20 w pełni interaktywnych urządzeń komputerowych z lat 70-, 80- i 90-tych ubiegłego wieku. Wśród urządzeń można znaleźć maszyny, które odegrały ważną rolę w rozwoju gier wideo oraz informatyki: m.in. PONG (klon), Atari 2600, Commodore 64, Amigę 500 czy też NES.

W godz. 9:00 do 15:00 wystawę zwiedzać będą uczniowie pszczyńskich szkół, natomiast w godz. 15:15 - 19:00 wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych. Wstęp na wystawę jest wolny.

Projekt jest współfinansowany ze środków powiatu pszczyńskiego.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier