W dniu 18 maja w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach odbył się Wojewódzki Finał Drużynowych Zawodów w Badmintonie Szkół Gimnazjalnych.

Nasza szkole reprezentowali uczniowie klasy 2c: Wojciech Brudek oraz Tomasz Trębicki. Po długich i wyczerpujących pojedynkach nasi zawodnicy uplasowali się ostatecznie na najniższym stopniu podium. Zwyciężyli  badmintoniści z Gimnazjum nr 2 w Bieruniu przed Gimnazjum z Wrzosowej.

W klasyfikacji indywidualnej Wojtek wywalczył 5 miejsce, a Tomek 7.

Prawo startu na zawodach wojewódzkich chłopcy wywalczyli sobie zajmując 1 miejsce na zawodach powiatowych, które odbyły się na hali MORiS-u w Pszczynie, a których nasza szkoła była współorganizatorem.

Sukces ten jest przypieczętowany mozolnym wysiłkiem, jaki chłopcy zostawiają na treningach w klubie UKS PLESBAD Pszczyna pod okiem trenera Damiana Pławeckiego.

Podziękowania składamy również na ręce p. Eweliny Brudek, która już po raz drugi sfinansowała przejazd na zawody!

Dziękujemy i gratulujemy!

Monika Biela

Wojtek i Tomek wywalczyli brązowy medal