Przy prawdziwie marcowej pogodzie odbył się we wtorek 24 marca w naszej szkole zapowiadany wcześniej koncert wiosenny połączony ze zbiórką pieniędzy na budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku.
Na gości czekała  mini kawiarenka, w której uczennice I A naszego liceum serwowały kawę, herbatę i smaczne ciasto.
Dochód ze sprzedaży oraz symboliczna złotówka za wstęp zasiliły konto Stowarzyszenia na Rzecz Osób z upośledzeniem Umysłowym.
Widzowie dopisali, sala była prawie pełna. Koncert podobał się chyba wszystkim!
Mogliśmy usłyszeć fragmenty wierszy Wacława Potockiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Maryli Wolskiej w interpretacji Mirka Kozika i pani Renaty Zborowskiej.
Ale tak naprawdę ucho cieszyły piękne piosenki o wiośnie i miłości w wykonaniu bardzo zdolnych młodych ludzi. Śpiewali dla nas: Magda Drobiec (super głos!!! Aż chce się słuchać i pośpiewać razem z nią!), Magda Jeleń (ewidentny talent!), Magda Skabrat (ciekawa barwa, ciekawa, sporo werwy), Kasia Pławecka (zachwycające ciepło, poczucie humoru), Weronika Kokoszka (przekonująca interpretacja), Natalia Chybowska i Maciek Olencki (póki co chórki, ale od czegoś trzeba zacząć), Szymon Jarczok (wielki talent, ładny głos i zaangażowanie w interpretację tekstu), Bartek Jarczok i Szymon Tomaszek (ach! ta interpretacja!, ach! te głosy!). Przy pianinie fantastycznie im akompaniował Mirek Lachowski (dziękujemy za poświęcenie czasu, opanowanie  i cierpliwość!).
Mogliśmy wysłuchać między innymi „Psalmu dla ciebie” i „Psalmu kochania”, przepięknej „Dumki na dwa serca”, nieśmiertelnej „Miłość ci wszystko wybaczy”, walca z filmu „Noce i dnie” i jeszcze wielu innych.
Nad całością czuwała pani Renata Zborowska, którą również mogliśmy zobaczyć na scenie jako prowadzącą program wraz z Mirkiem Kozikiem, recytująca wiersze oraz śpiewającą z zespołem.
Kto nie był, niech żałuje już teraz, chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, że koncert zostanie powtórzony na przełomie kwietnia i maja. Po koncercie wielu gości podchodziło z gratulacjami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie akcji charytatywnej!!!