03 lutego 2016 roku

Sukcesy narciarzy i deskarzy

W ubiegłym tygodniu, mimo kapryśnej pogody, w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Bardzo dobrze spisali się, zgodnie z oczekiwaniami, nasi narciarze i snowboardziści.

Już pierwszego dnia medale zdobyli deskarze z naszego liceum. Najszybszy w slalomie był Wiktor Kubis. Za nim uplasował się Tymoteusz Porwit. Patrycja Konieczny zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt.

Prawdziwa dominacja naszej szkoły rozpoczęła się w dniu startu narciarzy. Jako pierwsza złoty medal dla naszego gimnazjum zdobyła Agata Grabiec, a cała drużyna zajęła trzecie miejsce.

W rywalizacji licealistów rządziła "wielka trójka" - Jakub Grabiec, Tomasz Kuś i Kamil Indeka. W takiej właśnie kolejności stanęli na podium. O kolejności zdecydowały ułamki sekund i lepiej lub gorzej dobrane narty. Do ich wyników nie miał szans się nikt nawet zbliżyć.

W rywalizacji dziewcząt zdecydowane zwycięstwo odniosła uczennica pierwszej klasy naszego liceum - Magdalena Indeka. Czwarte miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka Sonia Szuściel. W rywalizacji drużynowej nasze liceum zdecydowanie zajęło pierwsze miejsce.

Gratulujemy!!

Marcin Wyrobek

Drużyna narciarzy i snowboardzistów III LO

Mistrzostwa Pszczyny w narciarstwie alpejskim i snowboardzie