Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny
10 października 2015 roku

Wyjazd do Bergisch Gladbach

W dniach 28 września do 3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie do Niemiec, do miasta partnerskiego Pszczyny – Bergisch Gladbach.

W poniedziałek około godziny 17 wyruszyliśmy z Pszczyny. Nasza autokarowa podróż trwała 18 godzin i dotarliśmy do Kolonii we wtorek przed południem. Wraz z naszymi niemieckimi przyjaciółmi udaliśmy się do ich domów. Wieczorem spotkaliśmy się na kolacji w szkole IGP Paffrath w Bergisch Gladbach. Po kolacji uczniowie we własnym zakresie udali się na punkt widokowy, by podziwiać panoramę Kolonii.

Następnego dnia musieliśmy wstać wcześnie aby spotkać się z dyrektorem szkoły. Później każdy poszedł na lekcje ze swoim niemieckim przyjacielem. Po lekcjach spotkaliśmy się też z burmistrzem miasta. Zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie i uroczyście. Następnie udaliśmy się na obiad, a później robiliśmy różne zdjęcia w mieście. Wieczorem uczniowie spotkali się wspólnie w miłej knajpce.

W czwartek nadszedł czas zwiedzania Kolonii. Największą atrakcją było zwiedzanie jej na rowerach. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc w Kolonii, a zarazem mieliśmy trochę aktywności ruchowej. Na sam koniec udaliśmy się do katedry  św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii.  Później mieliśmy czas na zakupy, a po zakupach udaliśmy się na wspólną kolację.

Ostatniego dnia czyli w piątek  zwiedziliśmy fabrykę czekolady w Kolonii. Udaliśmy się jeszcze do domów naszych przyjaciół po bagaże i wróciliśmy z powrotem do Kolonii, skąd odjeżdżał nasz autobus. Pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w drogę do Pszczyny. Było żal nam opuszczać naszych przyjaciół i wracać do domu. Lecz mamy nadzieję, że już niedługo to niemieccy uczniowie zawitają do naszego miasta.

Realizacja naszego projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch-Polnisches Jugendwerk) oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Julia Grabiec

 

 

 

 

 

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

Wyjazd do Bergisch Gladbach

 

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak