16 listopada 2015 roku

Nasi w czołówce!!!

Już samo uczestnictwo i reprezentacja szkoły w konkursie sprawia przyjemność. A co dopiero wygrana! Dni Kultury Niemieckiej - DACH TAGE organizowane przez LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyły się 21-29 października 2015.

Nasi uczniowie, zarówno gimnazjum jak i liceum, wzięli udział w konkursach: plastycznym, wiedzy o stolicach krajów niemieckojęzycznych oraz piosenki w języku niemieckim.

We wszystkich kategoriach zajęli oni wysokie miejsca. Brawo!!!

Konkurs plastyczny: II miejsce Maciej Solik, III miejsce Wiktoria Pysz

Konkurs wiedzy o stolicach krajów niemieckojęzycznych: II miejsce Robert Synoczek

Konkurs piosenki niemieckojęzycznej: I miejsce Paulina Wagstyl z zespołem (Maciej Guzik, Jakub Swoboda, Natalia Maliszok, Emil Folek), III miejsce Magdalena Dudek

Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej odbył się 29 października 2015 w Pszczyńskim Centrum Kultury i był ciekawym wydarzeniem muzycznym dla występujących i publiczności.

Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzących konkursach.

Aleksandra Dutkowska
Magdalena Solik

Zdjęcia wykonane i udostępnione przez POPP.

Dni Niemieckie 2015