22 października 2015 roku

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką

W miniony poniedziałek, 19 października uczniowie naszego liceum mieli okazję wziąć udział w kolejnym „Spotkaniu z Człowiekiem”. Gościem spotkania był absolwent naszego liceum, Sławomir Pastuszka.

Znakomita prelekcja pozwoliła słuchaczom zaznajomić się z historią pszczyńskich Żydów oraz uświadomić sobie, jak wyglądało dawniej ich życie, a także samo miasto. Gość na kolejnych slajdach swojej prezentacji pokazywał zdjęcia dokumentów pochodzących z archiwum oraz opowiedział wiele ciekawostek o miejscach, które mijamy od lat w zupełnej nieświadomości ich historii. Spotkanie było również sposobnością do zapoznania się z losami kilku rodzin żydowskich, które mieszkały na terenie naszego miasta. Nie może umknąć uwadze również ogromna pasja, z jaką nasz Gość prezentował temat, co sprawiło, że uczniowie uważnie wsłuchiwali się w jego opowieści.

Sławomir Pastuszka z całą pewnością zasłużył na gromkie brawa, którymi uczniowie podziękowali za pouczający wykład, a my mamy nadzieję, iż nasz Gość ponownie zawita w mury naszej szkoły.

Angelika Zegrodzka

Spotkanie z Człowiekiem - Sławomir Pastuszka