W dniu 20 października na stadionie w Łące odbyły się powiatowo - rejonowe zawody w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W rywalizacji gimnazjów wysokie 2. miejsce w powiecie pszczyńskim zajęli chłopcy z naszego gimnazjum, którzy ulegli tylko kolegom z Suszca (trzecie miejsce dla PG 3). W tej samej rywalizacji na szczeblu rejonowym nasi uczniowie zajęli nielubiane przez sportowców 4. miejsce. Chłopcy w składzie: Kamil Pustelnik, Adam Bałuch, Patryk Mizera, Adrian Zieleźnik, Fabian Pustelnik i Krzysztof Francuz, pobiegli znakomicie poprawiając swoje rekordy życiowe. Mimo tego nie udało się awansować do zawodów wojewódzkich.

Mistrzyniami powiatu zostały za to nasze licealistki, które ze sporą przewagą nad koleżankami z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie minęły linię mety. Lekkoatletki pobiegły w składzie: Honorata Kokot, Andżelika Stryczek, Klaudia Kobiór, Monika Ligenza, Wiktoria Sobala i Sylwia Indeka.

Warto również dodać, że w klasyfikacji rejonowej zajęły drugie miejsce, przegrywając z II Liceum im.  Mikołaja Kopernika w Cieszynie, który wygrał zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Na najniższym stopniu podium  uplasowali się chłopcy z liceum, którzy biegli w składzie: Marcin Żelazo, Patryk Fuchs, Tomasz Żmij, Paweł Stok, Łukasz Paszek i Kamil Harazin. Wygrał "Chrobry" przed Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Pszczynie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i  dziękujemy za dostarczone emocje!

Monika Biela

Drugie miejsce gimnazjalistów w biegach przełajowych

Wicemistrzowie powiatu w biegach przełajowych

Mistrzynie powiatu, wicemistrzynie rejonu w biegach przełajowych