15 czerwca 2008 roku

Nowe pracownie komputerowe

Na początku czerwca 2008r. nasza szkoła w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej ”Pracownie komputerowe dla szkół 2007” otrzymała dwie nowe pracownie komputerowe (liceum - 15 komputerów, gimnazjum - 10 komputerów) oraz internetowe centrum informacji multimedialnej przy bibliotece szkolnej - 4 komputery. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W pracowniach znajdują się wysokiej klasy komputery z systemem operacyjnym Windows Vista Business, pakietem biurowym MS Office 2007 Professional oraz oprogramowaniem edukacyjnym. Zestawy komputerowe wyposażone są w 19-calowe panoramiczne monitory LCD. Komputery w każdej z pracowni są podłączone do sieci komputerowej z dostępem do Internetu. W pracowniach i ICIM znajdują się także drukarki laserowe i skanery. Dodatkowo każdą pracownię wyposażono w mobilny zestaw komputerowy tzn. notebook i projektor multimedialny.

Instalacja pracowni zbiegła się w czasie z przyłączeniem nowego szerokopasmowego łącza internetowego - DSL 4 Mbps (mamy nadzieję na przyspieszenie, gdy pozwolą na to warunki techniczne) oraz zarejestrowaniem domeny internetowej www.zs1pszczyna.pl i premierą nowego serwisu internetowego szkoły.

Otrzymany przez szkołę sprzęt przysłuży się naszym uczniom nie tylko na lekcjach informatyki i technologii informacyjnej, ale także będzie wykorzystywany przez nauczycieli innych przedmiotów i na zajęciach pozalekcyjnych.