W dniach 11.04-17.04.2015 r. liczna grupa uczniów naszego gimnazjum i liceum wzięła udział w warsztatach językowych „Tyrol-Bawaria 2015”. Wraz z paniami opiekunkami i pilotką zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w Austrii oraz Niemczech.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od Salzburga, aby w następnych dniach podziwiać zamek Neuschwanstein, powszechnie znany z czołówki bajek wytwórni Disneya, przepięknie położony wśród ogrodów i fontann Linderhof oraz Garmisch-Partenkirchen – zimową stolicę Niemiec.

Część z nas przy kilkustopniowym mrozie pokonała lęk wysokości i wyjechała kolejką na najwyższy szczyt Niemiec, Zugspitze. Niezapomniane wrażenie zrobiło na nas Jezioro Bodeńskie, gdzie przeprawą promową dostaliśmy się na Wyspę Kwiatów Mainau. Ostatni dzień spędziliśmy w Monachium, mieście słynnego na cały świat Oktoberfestu.

Dzięki pani przewodnik poznaliśmy historię i życiorys Ludwika II, fundatora większości wspaniałych warowni w Tyrolu i Bawarii. Podczas całego wyjazdu słońce i wspaniała pogoda nie opuszczały nas nawet na moment, a atmosfera (jak na każdych warsztatach zresztą) odpowiadała każdemu z uczestników warsztatów.

Dziękujemy paniom organizatorkom, jak i opiekunkom. Z ogromnym zniecierpliwieniem czekamy na kolejny wyjazd!

Natalia Wrona
Klasa I B LO