Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny
19 kwietnia 2015 roku

Diamentowy Indeks AGH dla Maćka

Maciej Kiryluk, uczeń klasy 3D liceum wziął udział w olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" z zakresu geografii z elementami geologii. Po przejściu poszczególnych etapów został laureatem olimpiady i otrzymał indeks AGH.

Po wykonaniu w domu zadań pierwszego etapu, awansował do kolejnego, w którym czekał go test wiedzy. Pod koniec marca w Krakowie odbył się ostatni, trzeci etap, w którym Maciejowi udało się zostać laureatem olimpiady, a tym samym - otrzymać indeks Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Do konkursu przygotowała Macieja pani Zofia Gloc.

Maciek od dawna interesuje się geografią i z nią również wiąże swoje nadzieje na przyszłość, dlatego otrzymanie indeksu tej renomowanej uczelni jest dla niego nie tylko dużym wyróżnieniem, ale i realizacją życiowych planów. Dwukrotnie został stypendystą projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku". Wspólnie z grupą znajomych wziął udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Maciek jest lubiany przez kolegów i nauczycieli. W wolnym czasie chodzi po górach, jeździ na rowerze, angażuje się w działalność charytatywną. Rozwija również swoją wiedzę w innych dziedzinach - uczestniczy w konkursach m.in. z informatyki i języka francuskiego.

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak