W dniach 23 lutego - 23 marca 2015 roku przeprowadzono w naszej szkole akcję „Wybory książek”. Organizatorem głównym akcji był miesięcznik „Biblioteka w szkole”, na terenie szkoły biblioteka szkolna i Filia nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Patronatem przedsięwzięcie to objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostowska. Celem akcji było:

- poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów;

- dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań czytelniczych uczniów;

- promocja czytelnictwa i biblioteki;

- kształtowanie postaw obywatelskich;

- popularyzacja zasad wyborów.

Uczniowie naszej szkoły głosowali na książki, które chcieliby mieć w bibliotece. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy czynnie poparli ten projekt. Głosowało 188 osób. Lista wybranych tytułów objęła 213 książek i serii. Najwięcej głosów padło na następujące tytuły: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James – 22, „Miasto niebiańskiego ognia” C. Clare – 21, „Wierna” V. Roth – 19, „Spowiedź heretyka: sacrum profanum” A. N. Darski – 17, „Gra o tron” G. R. R. Martin – 14, „My, dzieci z dworca Zoo” Christiane – 11, „Byłem asystentem doktora Mengele” M. Nyiszli – 11, „Złodziejka książek” M. Zusak – 10, „Policja” J. Nesbø – 10.

Pełna lista tytułów dostępna jest w bibliotece