20 grudnia 2007 roku

Koncert Świąteczny 2007

W środę 19 grudnia 2007 roku w Zespole Szkół nr 1 odbył się koncert pod hasłem „Poczuj klimat świąt”. Do południa obejrzeli go uczniowie, wieczorem rodzice oraz zaproszeni goście.

Już przy wejściu na salę odczuć można było świąteczną atmosferę – choinki ubrane na biało, zapach świec, światełka, gwiazdy. O odpowiedni wystrój zadbała pani Krystyna Dwornik. Tegoroczny koncert miał sprawić, aby widzowie faktycznie klimat świąt poczuli. Było po prostu fantastycznie, co jednogłośnie orzekli wszyscy, którzy obejrzeli występy uczniów gimnazjum i liceum.

Na program koncertu składały się utwory poetyckie najlepszych twórców polskiej literatury, najbardziej nastrojowe piosenki o świętach oraz kolędy staropolskie. Widzowie mogli usłyszeć między innymi wiersze Jana Kasprowicza, Leopolda Staffa, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w znakomitej interpretacji uczniów III LO przygotowanych przez panią Alicję Polok.

Piosenki świąteczne, takie jak „Jeden dzień w roku”, „Święta z bajki”, „Wznieś serce”, „Kolęda dla nieobecnych” i wiele innych mniej lub bardziej znanych utworów, wykonywali soliści, których należy tu wymienić z nazwiska, gdyż ich talent wokalny wzbudził ogólny zachwyt: Magda Drobiec, Weronika Kokoszka, Sara Pytel, Bartek Jarczok i Szymon Tomaszek. Nie sposób pominąć akompaniatorów, równie utalentowanych: Szymon Jarczok, Mirek Kozik i Mirek Lachowski. Zdecydowana większość z nich to uczniowie III LO. Z pewnością jeszcze o nich usłyszymy. Swoim występem na koncercie sprawili radość wszystkim widzom, których urzekło ich wspaniałe wykonanie piosenek. Tę część przygotowała z uczniami pani Renata Zborowska.

Należy też wspomnieć o chórze, który jak co roku zaśpiewał kilka kolęd, tym razem zupełnie nieznanych, bardzo starych. Gimnazjaliści, przygotowani przez panią Grażynę Wierę, pokazali, że potrafią pięknie śpiewać.

Dyrektor szkoły pan Damian Cieszewski przekazał wszystkim życzenia świąteczne, a Burmistrz Krystian Szostak ze wzruszeniem wspominał też wcześniejsze koncerty w podobnym klimacie, które odbywały się w szkole wiele lat temu. Równie pozytywne opinie o tym koncercie padły z ust innych gości: pana wizytatora Andrzeja Mroza, dyrektora PZE pana Mariana Grygiera, wiceburmistrza Dariusza Skrobola, pani sekretarz Celiny Biel, dyrektorki PCK pani Ewy Spyry.

Powtarzamy za innymi: szkoda, że was tam nie było!

Renata Zborowska