22 lutego 2015 roku

Projekt „Wybory Książek”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przedsięwzięciu "Ogólnopolskie Wybory Książek". Uczniowie głosują na książki, które najchętniej czytają i które chcieliby mieć w bibliotece szkolnej. Wybory organizowane są przez redakcję "Biblioteki w Szkole", a patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostowska. Organizatorem na terenie szkoły jest Biblioteka Szkolna i Filia nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

I. TERMIN: 23.02-23.03.2015

II. CELE:

1. Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów.

2. Dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań czytelniczych uczniów.

3. Rozwój czytelnictwa w szkole.

4. Promocja biblioteki szkolnej w środowisku szkolnym.

5. Kształtowanie postaw obywatelskich.

6. Popularyzacja zasad wyborów.

III. POSTANOWIENIA SZCZEGÓŁOWE:

1. Udział w projekcie jest dowolny.

2. Głosowanie jest anonimowe. Kartę do głosowania można pobrać u p. M. Zalas, p. B. Garncarek-Zuber, w bibliotece lub wydrukować z internetu na stronie http://wyboryksiazek.pl

3. Na jednej karcie należy wpisać 1-3 tytułów książek, które głosujący uznał za najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

4. Wyniki posłużą do zakupu książek do biblioteki szkolnej, prosimy więc o poważne potraktowanie przedsięwzięcia.

5. Kartę należy wrzucić do urny wyborczej

6. Po zakończeniu projektu komisja sporządza sprawozdanie, w którym spisuje tytuły książek, na które głosowali uczniowie i ilość oddanych głosów na każdy tytuł. Sprawozdanie zostanie wysłane na adres wybory@sukurs.edu.pl wraz ze zdjęciami lub filmikiem dokumentującym przebieg procesu

WEŹ UDZIAŁ I WSPÓŁTWÓRZ Z NAMI KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ: http://wyboryksiazek.pl